Yerim Seni İstanbul Kitap Lansmanı

Yerim Seni İstanbul’dan lezzet dolu bir lansman

‘Bu toprakların en lezzetli hareketi’ Sonradan Gurmeler tarafından çıkartılan İstanbul’un en geniş lezzet rehberi “Yerim Seni İstanbul” kitabı birbirinden farklı lezzetin bir araya geldiği gecede, gurme, yazar, gazeteci , blogger ve mekan sahiplerine tanıtıldı.

yerim seni istanbul kitabı

Yerim Seni İstanbul

8 yıl önce keşiflerine başlayan ‘Bu toprakların en lezzetli hareketi’ Sonradan Gurmeler İstanbul’un en geniş lezzet rehberini hazırladı ve Eylül ayı itibariyle raflarla buluşturdu. “Büyülü şehrin en mütevazi ve en lezzetli duraklarını derledik! Haydi durmayın, çıkın sokaklara, İstanbul sizi bekliyor!” sloganıyla yola çıkarak hazırlanan kitapta toplam 230 mekan hakkında bilgi, özel lezzetleri, adres ve telefon bilgileri bulunuyor.

kitap lansmanı

Kitap Lansmanı

Armada Otel’de gerçekleşen kitap lansmanında, gastronomi ve lezzet dünyasından temsilciler, yazarlar, gazeteciler,bloggerlar ve mekan sahipleri bir araya geldi. Yerim Seni İstanbul kitabı tanıtım ve imza gününün yanı sıra, katılımcılar , kitapta bulunan mekanların çok özel lezzetlerini tatma imkanı yaşarken, müzikler ve otelin özel ambiyansı ile İstanbul ruhunu doya doya yaşadıkları bir gece geçirdiler.

Yerim Seni İstanbul kitabı adına konuşma yapan yazar Ömürden Sezgin, ‘8 yıldır büyülü şehir İstanbul’un arka sokak lezzetlerini, özel mekanlarını tek tek geziyoruz, esnafımızla sohbet ediyoruz, hikayelerini dinliyoruz, bu renkli kitapta işte bu büyük arşivi bir araya getirdik. Bu projede bize kapılarını açan esnafımıza, tavsiye yazıları ve sürekli destekleri ile sektörün duayen isimlerine çok teşekkür ediyoruz’ dedi ve yeni projenin de müjdesini verdi.

ömürden sezgin sonradan gurmeler

Ömürden Sezgin

Sezgin ‘Bu kitapla İstanbul’un kabasını aldık, ama Anadolu’nun gadasını almaya gideceğiz’ diyerek , yeni projeleri Yerim Seni Anadolu kitabı çalışmalarına da başladıklarını aktardı.

İstanbul’un en geniş lezzet rehberi yazımızda, Sonradan Gurmeler Grubu kitabı ile ilgili detayları ve Mehmet Yaşin, Buket Uzuner, Refika Birgül, Nilay Örnek, Özay Şendir, Güven Borça‘nın kitap hakkında yorumlarını bulabilirsiniz.

sonradan gurmeler

Sonradan Gurmeler Grubu

Lezzet ve sohbet dolu geceye, tüm katılımcıların bir araya geldiği ve “Yerim Seni istanbul” dediği görüntüler damgayı vurdu.

Share this post on social media:

About The Author