Sırtçantalı Seyahat Akademik Çalışma

Sırtçantalılar düşük bütçeli konaklama olanaklarını tercih eden, seyahatlerini bağımsız olarak örgütleyen, esnek seyahat programlarına sahip, uzun süreli tatillere çıkan ve tatilleri süresince gönüllülük esasına dayalı turizm aktivitelerini yapmaktan hoşlanan ve genelde gençlerden oluşan gezginlerdir.

Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan, Tayland, sırtçantalı seyahat için çekici destinasyonlar destinasyonlardır. Bu destinasyonlarda sırtçantalı seyahat hizmetlerinin gelişmesinin önemli nedenlerinden biri, buralarda, sırtçantalılara yönelik yapılan akademik çalışmaların yoğun olmasıdır.

Sırtçantalı Seyahat Akademik Çalışması, Sırtçantalılar

Sırtçantalı Seyahat Akademik Çalışma

Sırtçantalılık, birçok gezgin için bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Ancak, Türkiye’deki sırtçantalıların kimler olduğu, neden sırtçantalı seyahate çıktıkları gibi konularda neredeyse hiç bir akademik çalışma yapılmamıştır.

Yürütmekte olduğumuz çalışma ile Türk sırtçantalıların kimler olduğu, seyahat motivasyonlarını neler olduğu ve seyahatlerini engelleyen faktörlerin neler olduğunun amaçlanmıştır. Elde edilen veriler ile kamu otoritelerinin ve akademik camianın dikkatinin sırtçantalılığa çekilmesine katkı sağlanması olasıdır.

Sırtçantalı seyahat akademik çalışması anketimize katılımınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim. İletişim için:

Dr. Serhat HARMAN

e-mail: serhatharman@comu.edu.tr

Share this post on social media:

About The Author